[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره كنفرانس :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: برقراري ارتباط :: راهنماي پايگاه ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره کنفرانس::
سازمان کنفرانس::
برگزارکنندگان و حامیان::
شرکت در کنفرانس::
ارسال مقاله::
برنامه‌های جانبی::
برقراری ارتباط::
تسهیلات پایگاه::
نمایه ها::
تاریخ های مهم::
هزینه ارسال مقاله::
کارگاهها::
نمایشگاه ها::
فرمت پوستر::
::


code=۰۰۲۱۰-۷۹۳۴۸
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
روز شمار

0 روز
مانده به تاریخ برگزاری همایش

 


 
..
:: مقدمه ::
 | تاریخ ارسال: 1400/9/6 | 

شهرهای کنونی، بستر تولید و ارائه انواع افکار، ایدهها، نظریهها و راهحلهای گوناگون در راستای پاسخ به مسائل گوناگونِ شکلِ معاصر حیات شهری شدهاند؛ مسائلی همچون تأمین مسکن، انرژی، خدمات عمومی، رفاه، بهداشت، اشتغال، اقتصاد، حمل و نقل، مدیریت و نظارت و ... که زائیده و تبعات افزایش جمعیت جهان و رشد فزاینده شهرنشینی هستند.
«شهر هوشمند»، که روزگاری شکل و شمایل تخیلات و بلندپروازیهای فانتزی انسان را شامل میشد، در حال حاضر به عنوان رسالتی جدی پیش روی نسل بشر قرار دارد. شهرهای هوشمند تلاشی آگاهانه برای استفاده از فناوری اطلاعات جهت دگرگونی زندگی و کار است، به عبارت دیگر، «شهرهای هوشمند» با اتکاء بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و پیوند زیرساختهای فناوری، انسانی و نهادی، به ترتیب با کاربست رویکرد ادغام و یکپارچگی، یادگیری و حکمروایی خوب، در راستای ارتقاء رفاه، آسایش و کیفیت زندگی حرکت میکند (ملیحی،۱۳۹۷).
از سوی دیگر، نسل نوی شهرهای جدید در قالب «شهرهای جدید هوشمند»، از اواخر دهه دوم قرن حاضر میلادی در کشورهای مختلف، متناسب با تحولات اقتصادی، صنعتی و فناورانه کشورها در دستور کار قرار گرفته است. طی سالهای اخیر برخی کشورها در حالی سیاست ساخت و توسعه شهرهای جدید هوشمند را جایگزین سیاستهای قبلی خود در این زمینه کرده‌اند که این شهرها با ویژگی‌های خاص خود، الگوی مطلوبی برای ساخت نسل نوی شهرهای جدید به شمار می‎روند؛ هرچند مدیران و طراحان شهرهای جدید هوشمند معتقدند لازم است شهرهای جدید هوشمند در هر کشور یا در هر نقطه از دنیا متناسب با ویژگیهای سکونتی در همان کشور یا منطقه احداث شوند. در نسل نوی شهرهای جدید، شهروندمحوری، معیارهای هوشمندسازی، توجه به رفاه بیشتر شهروندان، ایجاد شهرهای دانش‎بنیان و دوستدار محیط زیست مورد تمرکز قرار دارد.
در این بین نقش مراکز علمی و دانشگاهی به عنوان مراجع تولید دانش و فناوری در توسعه، اشاعه و ترویج این نظریهها و یافتههای علمی و تربیت کارشناسان و متخصصان حوزههای مختلف، بسیار حیاتی و ارزشمند است؛ به طوری که کمیت و کیفیت این مراکز و فعالیتهای آنها، به عنوان معیار ارزیابی و سنجش جوامع  و سطح توسعهیافتگی  در جهان به کار میرود. از این رو دانشگاهها با برگزاری همایشها ایجاد فضای تبادل اطلاعات و افکار اعضای جامعه در موضوعات مختلف علمی و پژوهشی و پدید آوردن فرصتهایی برای بررسی واکنشهای جامعه نسبت به آن موضوع و ایجاد تحولات اجتماعی را دنبال میکنند.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند به عنوان یکی از قطبهای علمی پیرامون پایتخت با همکاری شرکت عمران شهر جدید پرند، اولین وبینار ملی «شهر هوشمند؛ به سوی شهرهای جدید نسل نو» را برگزار خواهد نمود.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 228 بار   |   دفعات چاپ: 36 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
اولین وبینار ملی پرند، شهر هوشمند به سوی شهرهای جدید نسل نو The First National Webinar in Parand: Smart Towns to New Generation of Cities
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 45 queries by YEKTAWEB 4414